Člen skupiny ENETIQA, Zodpovědná energie

O nás

ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. je držitelem licencí na výrobu tepelné energie a rozvod tepelné energie. Dodávkami tepelné energie a přípravou teplé vody zásobuje v současnosti více než 9 000 domácností v České Lípě a v Dubé. Mimo domácností dodává tepelnou energii také školám, úřadům, obchodním centrům a dalším zákazníkům z terciární sféry. Od roku 2019 mohou odběratelé ČLT zapojení do věrnostního programu čerpat zvýhodněnou cenu tepla díky dlouhodobým smlouvám.

Více informací

Cena tepla v České Lípě stoupne příští rok o stokoruny. Teplárna má plyn zajištěn na celou sezonu.

Společnost ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ (ČLT), provozující místní teplárnu, zvýší ceny tepla o zhruba 51 %. Náklady na teplo tak pro běžnou domácnost stoupnou v průměru o 540 Kč měsíčně. Lépe, konkrétně o 4 %, na tom budou odběratelé zapojení do věrnostního programu. Předběžné ceny budou platné od 1. 1. 2022.
Cena mohla být výrazně vyšší. Energetická skupina MVV Energie CZ, jíž je ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ součástí, však do ceny tepla promítla jen část skokově rostoucích nákladů na nákup zemního plynu, který teplárna využívá jako palivo.
„Pokud bychom to neudělali, odběratelé by za teplo platili mnohem více. Ačkoliv jsme měli dodávky plynu smluvně zajištěné dopředu na celý rok 2022, museli jsme v rekordně krátké době najít nového dodavatele. Původní obchodník, s nímž mateřská společnost MVV uzavírala dodávky za ceny platné v roce 2020, nebyl schopen nasmlouvané dodávky garantovat. Plyn jsme museli nakoupit za aktuální ceny, které jsou čtyřikrát vyšší než před rokem,“ říká předseda představenstva ČESKOLIPSKÉ TEPLÁRENSKÉ Ing. Radomír Ondra.
Rozhodnutí přenést na zákazníky jen část nákladů zvýšených cen plynu učinil majoritní vlastník ČLT, skupina MVV, v přímé reakci na mimořádnou situaci na trhu. Jörg Lüdorf, předseda představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s., to vysvětluje: „Růst výdajů domácností za teplo jsme chtěli omezit na nezbytné minimum. Toto rozhodnutí se týká všech našich tepláren, které využívají převážně zemní plyn.“
Nákup zemního plynu zajišťuje skupina MVV Energie CZ pro jednotlivé dceřiné firmy včetně ČLT centrálně. V současné době má skupina zajištěn dostatek plynu na celou topnou sezonu a pro rok 2023 už byl vybrán nový dodavatel.

ČESKOLIPSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. byla založena v roce 1996 a od roku 2001 patří do skupiny MVV Energie CZ. Zajišťuje dodávky tepla a teplé vody pro více než devět tisíc domácností v České Lípě a ve městě Dubá. Kromě domácností dodává teplo také školám, úřadům a dalším zákazníkům z terciární sféry. Pro výrobu tepelné energie využívá v poslední dekádě pouze zemní plyn a výrazně tak přispívá k zachování zdravého životního prostředí ve městě. V současné době patří mezi nejmodernější soustavy CZT v České republice).
Energetickou skupinu MVV Energie CZ tvoří patnáct společností s působností v patnácti městech České republiky. Mateřskou společností je MVV Energie CZ a.s., která byla založena v říjnu 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie se sídlem v Mannheimu v Německu. Tři hlavní pilíře strategie MVV jsou výroba a distribuce tepelné energie, kombinovaná vysokoúčinná výroba elektrické energie a energetické využití odpadu.

BEZ ODSTÁVKY A HAVÁRIÍ

Vážení zákazníci, dodávky tepelné energie fungují bez přerušení.

Žádné odstávky a havárie nejsou hlášeny.

Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našeho provozu.

Pro informace o dodávce tepla do Vašeho objektu volejte na telefonní čísla 487 834 066 nebo 602 457 788.

Klíčové kontakty

Poruchy tel.: 602 457 788 ; 487 834 066 Spojovatelka tel.: 487 805 901

Jak se k nám dostanete?

imgMap